Винаходи: США

Винаходи: США

Висока кваліфікація та відповідальність

Патентування винаходів у США

Основні два способи отримання патенту на винахід в США – це:

  • подання Заявки в патентне відомство США за національною процедурою; 
  • введення Заявки в національну фазу після подання міжнародної Заявки за PCT-процедурою.

З особливостями національної процедури патентування винаходу в США можна ознайомитися нижче.

При патентуванні винаходу за національною процедурою у Заявника після подання Заявки на винахід в Україні є 12 місяців для подання Заявки на отримання патенту в США.

Якщо в багатьох країнах Заявка повинна бути обов’язково подана до публічного розкриття винаходу, то в США Заявнику надається 1 рік з моменту розкриття винаходу для подання Заявки.

Для США також характерні деякі нетрадиційні об’єкти патентування. Так, наприклад, у Заявників з винаходом в області алгоритмів, комп’ютерних програм і методів ведення бізнесу є реальні шанси отримати патент. В більшості країн ці об’єкти не реєструються. 

Згідно із законодавством США Заявник має надати опис найкращого способу використання винаходу,  подати декларацію про розкриття інформації, в якій він повинен вказати будь-яку інформацію, яка є релевантною щодо рівня техніки стосовно заявки і стала відома йому впродовж процесу патентування.

У США можливе подання двох видів Заявок: попередньої (provisional application) і звичайної (non-provisional application).

Попередня Заявка має цілу низку переваг:

  • Заявник отримує дату пріоритету, яка в подальшому буде використана для звичайної Заявки.
  • Вона є менш витратною в порівнянні зі звичайною Заявкою.
  • Стосовно попередньої Заявки не провадиться кваліфікаційна експертиза.
  • Ця Заявка діє протягом 12 місяців, після закінчення яких її необхідно перевести у звичайну Заявку. Завдяки цьому Заявник отримує додатковий час для пошуку інвесторів, оцінки  винаходу і необхідності продовження процедури отримання патенту США.

В цілому процедура патентування винаходу в патентному відомстві США виглядає наступним чином.

Отримання патенту США на винахід 

 У разі успішного завершення кваліфікаційної експертизи і відсутності будь-яких заперечень з боку третіх осіб національне патентне відомство приймає рішення про видачу патенту.

Строк дії патенту США – 20 років. Дія патенту  підтримується шляхом сплати встановлених зборів. У США немає щорічних зборів, власник патенту повинен оплачувати їх через 3,5, 7,5 і 11,5 років.

Якщо Вас цікавить подання Заявки на винахід в США, звертайтеся! Наші фахівці дадуть грамотні і доступні відповіді на всі Ваші запитання і нададуть всі необхідні послуги. Ми чекаємо на Вас!