Передача прав та ліцензування

Передача прав та ліцензування

Висока кваліфікація та відповідальність

У власника прав інтелектуальної власності може виникнути необхідність у передачі права на об’єкт ІВ або видачу ліцензії на використання об’єкта ІВ.

У разі видачі ліцензії власник об’єкта ІВ (ліцензіар) зберігає за собою право власності, а ліцензіат отримує дозвіл на використання об’єкта протягом передбаченого договором терміну на певній території.

Ліцензійний договір може передбачати такі види ліцензій:

1) Виняткова ліцензія.

Надається тільки одному ліцензіату. При цьому ліцензіар втрачає право на використання об’єкта у встановленій сфері на період, передбачений в ліцензійному договорі, і на видачу ліцензії на використання цього об’єкта ІВ іншим особам.

2) Одинична ліцензія.

Вона надається лише одному ліцензіату. Ліцензіар втрачає можливість видачі ліцензій на використання об’єкта ІВ у встановленій сфері іншим особам, але зберігає за собою право використання об’єкта ІВ у встановленій сфері.

3) Невиключна ліцензія.

Ліцензіат отримує дозвіл на використання об`єкта ІВ у встановленій сфері на передбачений договором термін. Невиключна ліцензія не обмежує прав ліцензіара на використання об`єкта ІВ і на видачу ліцензій на його використання у зазначеній сфері іншим особам.

Згідно з українським законодавством реєстрація ліцензійного договору не обов`язкова, але може бути здійснена за бажанням ліцензіара або ліцензіата.

У разі передачі прав йдеться про втрату прав на об`єкт ІВ його першим власником і набутті цих прав новим власником. В Україні реєстрація договору про передачу прав є обов’язковою. Для цього потрібно подати відповідні документи до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та сплатити збір за публікацію відомостей про передачу прав.

Якщо у Вас виникла потреба в передачі прав на об’єкти ІВ або видачу ліцензії в Україні або за кордоном, звертайтеся! Наші фахівці дадуть грамотні і доступні відповіді на всі Ваші запитання і нададуть всі необхідні послуги.