Боротьба з контрафактом

Боротьба з контрафактом

Висока кваліфікація та відповідальність

Ніхто не застрахований від порушення прав ІВ, навіть якщо Ви – виробник якісних товарів, маркованих широко відомим товарним знаком. Більш того, такий виробник найчастіше виявляється улюбленою мішенню для недобросовісних осіб, які, виробляючи контрафактний товар, отримують значні прибутки.

Різке зниження продажів, збільшення кількості скарг на продукцію, якість якої постійно перевіряється і відповідає існуючим нормам, повідомлення третіх осіб про виявлення підробок – все це відноситься до тривожних знаків, які свідчать про необхідність вжити термінових контрзаходів.

До контрафакту можна віднести:

  • продукцію з позначеннями, які є точною копією оригінального товарного знака або подібними до ступеня змішування;
  • продукцію-підробку, зовнішній вигляд якої вводить споживача в оману щодо виробника;
  • піратську продукцію (наприклад, незаконно вироблені і поширювані комп’ютерні програми, аудіо- та відеоматеріали) і т. ін.

Боротьба з контрафактом може здійснюватися відразу в декількох напрямках:

  • реєстрація прав ІВ відповідно до чинного законодавства (наприклад, свідоцтва на знаки для товарів і послуг, патенти на винаходи, корисні моделі, промислові зразки), в разі якщо вона не була здійснена раніше;
  • відстеження порушень прав ІВ, виявлення осіб, чия діяльність порушує права ІВ або може призвести до такого порушення;
  • внесення до Митного реєстру України об’єктів ІВ;
  • захист прав ІВ в претензійному, адміністративному або судовому порядку. Детальніше про захист прав ІВ можна прочитати за цим посиланням.

Одним з найдієвіших способів є внесення об’єктів ІВ, таких як знаки для товарів та послуг, корисні моделі, промислові зразки, об’єкти авторського права і суміжних прав, найменування місць походження, до Митного реєстру.

Так, згідно з існуючим законодавством об’єкт може знаходитися в Митному реєстрі України протягом 6 місяців або 1 року в залежності від бажання власника об’єкта. Продовження цього строку є можливим, але обмежене строком дії прав на об’єкт. Більш детально про цю процедуру можна прочитати за цим посиланням.

Якщо Вам необхідна допомога в боротьбі з контрафактною продукцією, звертайтеся! Наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання і нададуть всі необхідні послуги.