Промислові зразки: Гаазька система

Промислові зразки: Гаазька система

Висока кваліфікація та відповідальність

Патентування промислових зразків за Гаазькою системою

Для отримання правової охорони промислового зразка за кордоном необхідно отримати патенти в тих країнах, де необхідна правова охорона промислового зразка. 

Одним з можливих варіантів патентування промислового зразка за кордоном є патентування за Гаазькою системою. На даний момент учасниками системи є 70 держав і регіональних патентних відомств, тому цей варіант актуальний, якщо Заявника цікавить реєстрація в декількох країнах.

При патентуванні промислового зразка за Гаазькою системою у Заявника після подання Заявки на промисловий зразок в Україні є 6 місяців для вибору країн, які його цікавлять, і подання Заявки.

Ця процедура здійснюється шляхом подання Заявки в Міжнародне бюро ВОІВ і одноразової оплати всіх мит у швейцарських франках. Однією з переваг є можливість подання в межах однієї Заявки до 100 зразків, в разі якщо вони відносяться до одного класу Міжнародної класифікації. Слід зазначити, що Гаазька система зручна ще й тим, що такі дії як, наприклад, продовження дії патенту або внесення змін щодо реєстрації здійснюються через Міжнародне бюро ВОІВ. 

Отримання патенту на промисловий зразок за Гаазькою системою

У деяких країнах крім етапу формальної експертизи передбачений і етап експертизи по суті. В такому випадку Міжнародне бюро ВОІВ дає національним відомствам 6-місячний строк для проведення експертизи і винесення рішення. У разі її проведення здійснюється пошук серед всіх зареєстрованих промислових зразків і перевірка заявленого зразка на відповідність критерію новизни або оригінальності. Однак все більше відомств надають охорону, не перевіряючи об’єкт на новизну, таким чином, покладаючи відповідальність на Заявника. 

Такий підхід може викликати у деяких недобросовісних осіб бажання скористатися відсутністю перевірки і запатентувати об’єкт, який загалом є копією вже внесеного в базу. У цьому випадку така особа отримує патент, який слабо захищений і може бути легко оскаржений.

Строк охорони міжнародного промислового зразка становить 5 років з можливістю його продовження на один і більше 5-річних строків. Максимальний термін охорони визначається законодавством кожної з країн-учасниць Гаазької системи.

Міжнародне бюро ВОІВ за шість місяців до закінчення п’ятирічного терміну дії спрямовує повідомлення про необхідність сплати зборів за наступний п’ятирічний строк. Однак відсутність такого повідомлення не є виправданням при недотриманні строків оплати. Якщо строк був пропущений, у власника міжнародного патентного зразка залишається шість місяців для сплати зборів, але таке продовження строку тягне за собою сплату додаткового збору.

Якщо Ви зацікавлені в патентування промислового зразка за Гаазькою системі – звертайтеся! Наші фахівці дадуть грамотні і доступні відповіді на всі Ваші запитання і нададуть всі необхідні послуги.