Реєстрація міжнародних знаків для товарів і послуг
Торговельні марки мають територіальний принцип дії. Тож знак, на який отримано свідоцтво про реєстрацію в Україні, діє тільки на території України.
Реєстрацію знаків для товарів і послуг за кордоном можна здійснити декількома шляхами.
- Реєстрація знака для товарів і послуг в окремій країні.
Процедура передбачає отримання національної реєстрації в окремій країні за допомогою місцевих Патентних Повірених.
Цій процедурі надають перевагу, коли необхідно отримати реєстрацію в 2–3 країнах. У разі більшої кількості країн більш вигідною є реєстрація регіонального або міжнародного знака для товарів і послуг. Однак в деяких країнах, наприклад в Об’єднаних Арабських Еміратах, ПАР та ін., за законом дозволено тільки національну реєстрацію знаків для товарів і послуг. - Реєстрація знака для товарів і послуг Європейського Союзу. Процедура реєстрації знака для товарів і послуг в ЄС зручна тим, що охорона знака поширюється відразу на всі 28 країн-членів ЄС.
Ця процедура передбачає експертизу знака в кожній з 28 країн за національним законодавством цих країн. При цьому у разі відмови хоча б в одній з них знак для товарів і послуг не буде виданий в жодній країні ЄС - Реєстрація міжнародного знака для товарів і послуг за Мадридською Угодою і Мадридським Протоколом.
Заявка подається до Міжнародного бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ).
Ця процедура забезпечує значне прискорення реєстрації знака для товарів і послуг за кордоном, оскільки подання Заявки і реєстрація знака можуть бути здійснені одночасно у 121 країні
Реєстрація знака для товарів і послуг за Мадридською системою
Переваги процедури за Мадридською системою:
- підготовка єдиної Заявки, де вказані країни, що цікавлять Заявника;
- не потрібні послуги Патентних Повірених кожної окремої країни;
- одноразова сплата всіх мит у швейцарських франках;
- можливість територіального розширення охорони вже зареєстрованого знака для товарів і послуг, коли це необхідно.
Документи, щонадаються клієнтом:
- Зображення знака.
- Перелік товарів і послуг.
- Дані про Заявника:
– фізична особа: П.І.Б., адреса;
– юридична особа: назва, юридична адреса. - Свідоцтво України про реєстрацію знака для товарів і послуг або документи, що підтверджують подання Заявки на реєстрацію знака в Україні.
- Довіреність. Форма Довіреності надається Патентним Повіреним.
Строк охорони міжнародної реєстрації знака для товарів і послуг відповідно до Мадридської угоди або Мадридського протоколу складає 10 років і може бути продовжений на 10 років кожен раз після закінчення 10-річного строку.
Наші фахівці дадуть грамотні і доступні відповіді на всі Ваші запитання і нададуть всі необхідні послуги для міжнародної реєстрації Ваших знаків для товарів і послуг. Ми чекаємо на Вас!