Промислові зразки: За кордоном

Промислові зразки: За кордоном

Висока кваліфікація та відповідальність

Патентування промислових зразків за кордоном

Для отримання правової охорони промислового зразка за кордоном необхідно отримати патенти в тих країнах, де необхідна правова охорона промислового зразка.

Існує кілька способів патентування промислового зразка за кордоном.

  1. Національна процедура, яка полягає в патентуванні в кожній окремій країні.
  2. Патентування за Гаазькою системою. Детальніше про цю процедуру можна прочитати тут.
  3. Патентування в країнах ЄС

При патентуванні промислового зразка за національною процедурою у Заявника після подання Заявки на промисловий зразок в Україні є 6 місяців для вибору країн, які його цікавлять, і подання в кожній з них Заявки на отримання патенту з пріоритетом Заявки, поданої в Україні.

У кожній країні національним патентним відомством проводиться формальна експертиза Заявки і приймається рішення про видачу патенту. У деяких країнах крім етапу формальної експертизи може бути передбачений і етап експертизи по суті, який полягає у здійсненні пошуку серед усіх зареєстрованих промислових зразків і перевірки заявленого зразка на відповідність критерію новизни або оригінальності. Однак все більше відомств надають охорону, не перевіряючи об’єкт на новизну, таким чином, покладаючи відповідальність на Заявника. 

Такий підхід може викликати у деяких недобросовісних осіб бажання скористатися відсутністю перевірки і запатентувати об’єкт, який загалом є копією вже внесеного в базу. У цьому випадку така особа отримує патент, який слабо захищений і може бути легко оскаржений.

Отримання патенту на промисловий зразок за кордоном за національною процедурою

Строк охорони промислового зразка визначається законодавством кожної окремої країни, але зазвичай становить принаймні 10 років.

Дія патенту підтримується шляхом сплати річних зборів. У деяких країнах такі річні збори необхідно сплачувати відразу за кілька років.

Якщо Ви маєте намір отримати патент на промисловий зразок за кордоном – звертайтеся! Наші фахівці дадуть грамотні і доступні відповіді на всі Ваші запитання і нададуть всі необхідні послуги.