Промислові зразки: Країни ЄС

Промислові зразки: Країни ЄС

Висока кваліфікація та відповідальність

Патентування промислових зразків в країнах ЄС

Можна виділити наступні способи отримання патенту на промисловий зразок в країнах ЄС:

  • подання Заявки в патентне відомство кожної з вибраних країн;
  • подання Заявки до Відомства з інтелектуальної власності Європейського союзу;
  • подача Заявки в Міжнародне бюро ВОІВ за Гаазькою системою.

Перший спосіб є більш вигідним, якщо Вас цікавлять одна–дві країни, які є учасницями ЄС. Національна процедура патентування більш докладно описана тут.

Якщо Вас цікавлять виключно країни ЄС, краще вдатися до процедури реєстрації промислового зразка ЄС, що значно спростить весь процес. Вона здійснюється шляхом подання Заявки до Відомства з інтелектуальної власності ЄС та сплати єдиного збору. У разі успішної реєстрації промислового зразка охорона поширюється на всі 28 країн-учасниць.

Виділяють два типи охорони промислових зразків ЄС: незареєстровані і зареєстровані промислові зразки.

Охорона незареєстрованих промзразків ЄС здійснюється протягом трьох років, причому відлік ведеться від дати першого оприлюднення в ЄС. Під оприлюдненням може матися на увазі, наприклад, участь у виставці, використання в якості об’єкта торгівлі і т. ін. В такому випадку реєстрація промислового зразка не потрібна. Цей тип охорони використовують суб’єкти, що виробляють недовговічні промзразки.

Власник зареєстрованих промзразків ЄС отримує виняткове право на їх використання, що спрощує процес захисту в разі порушення прав на об’єкт інтелектуальної власності.

Отримання патенту на промисловий зразок в ЄС

Строк дії такого патенту – 5 років з можливістю його продовження на один і більше 5-річних строків. Максимальний термін охорони –25 років.

Якщо у Вас є промисловий зразок, який Ви бажаєте зареєструвати в країнах ЄС, звертайтеся! Наші спеціалісти дадуть відповіді на всі Ваші запитання і нададуть всі необхідні послуги для міжнародного патентування.