Cемінар ВОІВ «PCT та Мадридська система реєстрації знаків»

Cемінар ВОІВ «PCT та Мадридська система реєстрації знаків»

За ініціативи ВОІВ, Національного офісу інтелектуальної власності та Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 14 листопада 2019 р. на базі наукового парку «Синергія» було організовано семінар ВОІВ «PCT та Мадридська система реєстрації знаків», який відвідали і співробітники нашої компанії.

Під час першої частини заходу спікер Бенуа Аперсе надав корисну інформацію стосовно особливостей використання Мадридської системи реєстрації знаків. Було згадано не лише про нові країни, які приєдналися до Мадридської системи у 2019 році (Канада, Бразилія, Малайзія), але і про потенційних учасників, зокрема ПАР, Пакистан, Мальту.

Спікер ознайомив аудиторію зі статистичними даними щодо лідерів у поданні заявок. Так, п’ятірка лідерів 2018 року включає «Новартіс АГ» (174 заявки), «Лореаль» (169 заявок), «Даймлер АГ» (129 заявок), «Еппл Інк.» (87 заявок) та «Хенкель АГ енд КО. КГАА» (86 заявок).

Серед найпопулярніших класів товарів та послуг були названі клас 9 (комп’ютери та комп’ютерні периферійні пристрої), клас 35 (рекламування, керування підприємницькою діяльністю), клас 42 (наукові і технологічні послуги, розробка програмного забезпечення), клас 25 (одяг, взуття).

Серед країн заявників у 2018 році чільне місце посіли США, Німеччина, Китай, Швейцарія. І хоча Україна не ввійшла до двадцятки країн заявників, у 2018 році вона посіла 17-те місце серед вибраних країн подання.

Друга частина семінару була присвячена системі PCT. Було детально розглянуто етапи діловодства за міжнародною заявкою, надано рекомендації з метою уникнення найпоширеніших помилок заявників.