BREXIT: чого чекати власникам об’єктів ІВ?

BREXIT: чого чекати власникам об’єктів ІВ?

31 січня 2020 року Великобританія покинула Європейський Союз, а отже з 1 лютого 2020 року для країни розпочався перехідний період, який згідно з попередніми домовленостями триватиме до 31 грудня 2020 року.

Впродовж цього періоду Великобританія буде керуватися законодавством ЄС і займатися розробкою нових актів та угод для охорони об’єктів ІВ.

Серед об’єктів інтелектуальної власності, на які Brexit не вплине – винаходи та авторські права. Європейське патентне відомство не є підконтрольним ЄС, а тому процедура подання єдиної заявки для отримання патенту ЄПВ у 38 країнах, включно з Великобританією, не зміниться. Що стосується авторського права, то його захист базується на міжнародних договорах, а тому не залежить від приналежності Великобританії до ЄС.

Вже зареєстровані торгові марки та промислові зразки ЄС до кінця перехідного періоду одержать еквівалентні права у Великобританії, навіть якщо їхня реєстрація відбулася впродовж перехідного періоду до 31 грудня 2020 включно. 

Охорона міжнародних реєстрацій згідно з Мадридською та Гаазькою системами з розширенням на ЄС впродовж перехідного періоду буде поширюватися і на Великобританію. Більш чіткі механізми щодо охорони таких реєстрацій після 31 грудня 2020 будуть розроблені пізніше.

Стратегія охорони незареєстрованих промислових зразків ЄС загалом аналогічна. Протягом усього перехідного періоду Великобританія залишатиметься частиною існуючої системи, а отже дво- та тривимірні промислові зразки (наприклад, зразки одягу та візерунки), публічно розкриті у Великобританії чи державі-члені ЄС, будуть автоматично захищені на обох територіях як незареєстровані промислові зразки ЄС впродовж трирічного терміну. Незареєстровані промислові зразки, розкриті у Великобританії після 31 грудня 2020 року, можуть бути захищені як незареєстровані промзразки Великобританії впродовж трьох років.

У випадку наявності на кінець перехідного періоду заявок на торговельну марку або промисловий зразок у статусі розгляду, заявникам буде наданий строк у 9 місяців для подання заявки на той самий об’єкт безпосередньо до Відомства з інтелектуальної власності Великобританії.