Найкращі винаходи 2019 року за версією журналу «Тайм»

Найкращі винаходи 2019 року за версією журналу «Тайм»

За традицією в кінці року прийнято підбивати підсумки, а тому знайомство з деякими з найкращих світових винаходів 2019 року – ідеальний спосіб це зробити. 

Робот-викладач “Roybi Robot”

Тепер у разі виникнення труднощів при вихованні і навчанні Вашого малюка завжди можна звернутися до справжнісінького робота. Roybi Robot допомагає дітям віком від 3 до 7 років оволодіти мовою та розвинути здібності в галузях математики, технологій та інженерної справи. Наявність у робота штучного інтелекту дозволяє будувати плани уроків з урахуванням особливостей сприйняття  матеріалу дитиною. В арсеналі Roybi також безліч історій, пісень, спеціально створених вправ та завдань.

OR Black Box

В основу цього винаходу покладено принцип роботи бортового самописця.

OR Black Box призначений для збереження інформації, отриманої під час проведення хірургічних операцій. Він записує аудіо та відео дані процесу оперування, показники життєво-важливих функцій організму пацієнта, а також  дані, отримані від електронних хірургічних інструментів. Така інформація може використовуватися для подальшого аналізу стану пацієнта або у якості навчального матеріалу.

Помічник “Stevie”

Як відомо, для багатьох розвинених країн характерним стало старіння націй. І як наслідок, спостерігається нестача працівників у будинках для людей похилого віку. Для вирішення цієї проблеми дублінська компанія “Akara Robotics” створила і представила світу робота Стіві. Широкий діапазон функцій Стіві включає  вміння спілкуватися, грати в ігри, здійснювати доставку необхідних речей, вести відео чати і т.ін..

Starkey Livio AI

Згідно з даними ВОЗ, на початок 2019 року близько 466 мільйонів людей мають проблеми зі слухом. За оцінками експертів, в 2050 році ця цифра може зрости до 900 мільйонів. Проте багато людей відмовляються від традиційних слухових апаратів, вважаючи це проявом фізичної слабкості.

Компанія “Starkey Hearing Technologies” створила девайс, який виконує не лише стандартні функції слухового апарату, але може, наприклад, виступати у якості розумного асистента та перекладача, вимірювати показники фізичної активності і т.ін. Як бачимо, цей пристрій інкорпорує найпопулярніші функції сучасних гаджетів і стає надійним помічником в еру сучасних технологій.

Ігри для дитячого майданчику “Biba”

Як відомо, наразі гостро постала проблема залежності дітей від смартфонів та планшетів. У зв’язку з цим “Biba Ventures” створила безкоштовний мобільний додаток, який спрямований на скорочення часу, який  дітлахи проводять у компанії девайсів. 

Для того, щоб проходити ігрові квести, потрібно сканувати спеціальні теги доповненої реальності, які  розміщені майже в 5 тис. парків. Після цього запускається гра, що може включати подолання реальних перешкод, таких як турники або гірки. Таким чином, дитина не лише розважається, але і залишається фізично активною. На сьогоднішній день такі теги охопили більше ніж тисячу міст у десяти країнах світу. 

Розумні оповіщування “Tile”

Хто з нас не забував хоча б раз ключі або гаманець? Не біда! Виробник невеличких трекерів, які з легкістю можна причепити, наприклад, у якості брелка, знайшов рішення цієї проблеми. У випадку, якщо власник залишає приміщення без потрібного предмету, він отримує спеціальне повідомлення-нагадування. Цей додаток входить до підписки рівня “преміум”, яка обходиться користувачам у 2,99 доларів США на місяць.

Джерело: Time

Саме такими винаходами запам’ятається нам 2019 рік. А що ж нам приготує наступний рік? Можливо, саме Ви станете творцем нового винаходу, який отримає світове визнання у 2020.

Колектив «ВУЛИХ і ВУЛИХ» вітає Вас з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! Бажаємо миру, наснаги і творчого натхнення! До зустрічі у 2020 році!