Захист прав інтелектуальної власності

Захист прав інтелектуальної власності

Висока кваліфікація та відповідальність

Захист прав інтелектуальної власності. Судова практика

Система надання охоронних прав передбачає різні засоби захисту прав власника об’єктів інтелектуальної власності. Припинення протиправних дій може не тільки запобігти подальшим порушенням, але в деяких випадках і компенсувати втрати, викликані таким порушенням.

Патентна агенція «ВУЛИХ і ВУЛИХ» має великий досвід надання клієнтам послуг із захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності в Апеляційній Палаті Патентного Відомства України, судах, Антимонопольному Комітеті та інших інстанціях і організаціях.

Часто відбувається ототожнення понять «захист прав інтелектуальної власності» та «судовий захист прав інтелектуальної власності». Насправді, судовий захист є тільки однією зі стратегій захисту об’єктів ІВ.

В цілому можна виокремити три стратегії захисту об’єктів ІВ.

1) Захист прав без залучення державних органів.

При виявленні порушення ця стратегія дій є першим кроком до врегулювання конфліктної ситуації. Власник об’єкта ІВ може вдатися до повідомлення правопорушника про факт порушення прав шляхом проведення телефонних переговорів, надсилання листа-претензії з вимогою припинити порушення і т. ін.

Якщо обидві сторони готові до компромісу, ця стратегія стає найбільш прийнятною і економічно вигідною.

2) Адміністративний захист.

У разі, якщо правопорушник проігнорував претензію або заперечує факт порушення, власник об’єкта ІВ в якості наступної стратегії дій може обрати звернення в порядку адміністративної процедури в державні органи, такі як Апеляційна Палата Патентного Відомства України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Антимонопольний комітет України, правоохоронні органи і т. ін.

3)  Судовий захист.

Якщо дві попередні стратегії не задовольняють специфіці існуючої ситуації, власник об’єкта ІВ може звернутися з позовом до суду, щоб у судовому порядку зобов’язати порушника припинити протиправні дії і компенсувати завдані збитки.

Частіше за все причинами ініціювання судового розгляду можуть бути небажання правопорушника визнавати факт порушення, ігнорування ним висунутих претензій або неможливість захисту Ваших прав на об’єкт ІВ іншими шляхами, наприклад у випадку необхідності анулювання свідоцтва на знак для товарів і послуг, яке належить правопорушнику.

Звертайтеся до фірми «ВУЛИХ і ВУЛИХ»! Наші фахівці нададуть послуги з супроводу захисту Ваших прав на об’єкти інтелектуальної власності та посприяють успішному врегулюванню існуючих суперечок.